ÜNİVERSİTEMİZDE NELER VAR

514
Uluslararası Öğrenci
37
Ülke ile Öğrenci Değişimi
414.563
Öğrencilerin kullanımına sunulan kitap
27.480
Öğrencilerin kullanımına sunulan dergi
34
Öğrencilerin kullanımına sunulan veritabanı
145
Bilimsel Labaratuvar
22
Öğretim üyesi başına düşen öğrenci sayısı


 

REKTÖRÜMÜZÜN MESAJI

Sevgili Öğrenciler,

 

Üniversitemiz, Egenin incisi İzmir’de 2010 yılında kurulmuş,  10. Kuruluş Yılını kutlamakta olan bir yükseköğrenim kurumudur.  İnsanlığın refahını arttırmaya yönelik olarak bilimsel araştırmalar yapmak, mesleki ve akademik alanda yetkin bireyler yetiştirmek amacıyla kurulan üniversitemiz, temel değerlerimizle donatılmış bireyler yetiştirmeyi, bilgi birikimini toplumun hizmetine sunmayı, yarattığı etkin fayda ile uluslararası topluma ilham veren bir üniversite olmayı misyon edinmiştir.

 

Yunus’un “Ben gelmedim kavga için benim işim sevi için, dostun evi gönüllerdir gönüller yapmaya geldim” deyişini düstur edinen bir felsefe ile yola çıkan İKÇÜ, “Farkındayız Farklıyız” sloganıyla daha iyilerini yapmanın gayreti içindedir. Üniversitelerin dört duvar arasında bilim yapan ve ortaya koyduklarını kendine saklayan bir yapıdan sıyrılmasına; şehrin, bölgenin, ülkenin, insanlığın ve nihayet tüm yaratılmışların yararını değerli gören akademi anlayışının hâkim olmasına yönelik çabalarla yoluna devam etmektedir. İKÇÜ, öğrencisinden üst düzey yöneticisine kadar her bir ferdinin sorumluluk aldığı katılımcı bir yönetim anlayışını benimsemiştir. Topluma yol gösterme, yön verme ve sorunlarına çözüm üretme misyonunu yerine getirmeyi amaçlayan üniversitemiz, 10 yılından başlayarak daha büyük hedeflere yürümektedir. Hayatın ve canlının olduğu her yerde bulunmaya gayret gösteren İKÇÜ, her zaman daha iyisinin var olduğunu bilen ve sürekli ilerlemeyi ilke edinen bir eğitim yaklaşımıyla hizmet vermektedir. Uluslararası alanda öne çıkmayı hedef olarak belirleyen üniversitemiz, mezunları tercih edilen nitelikli bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Dinamizm, değişim ve gelişimi felsefe edinen, farklılıkları zenginlik olarak gören, tüm insanlığa hizmeti en büyük erdem kabul eden bireyler yetiştirmek önceliğimizdir. Yeni 10 yılda ulusal ve uluslararası yeni başarılara birlikte yürümek dileğiyle sevgilerimi sunuyor, sizleri İKÇÜ’lü olmaya davet ediyorum.  

Prof. Dr. Saffet Köse

Rektör

                                                                                                                                                                                                                                                                              

 

                                                                                                                                                                                                            

KAYIT İŞLEMLERİ

İKÇÜ KAYIT İŞLEMLERİ

2020-2021 Akademik Yılında üniversitemize kayıt yaptırmaya hak kazanan öğrencilerin ilan edilen kayıt süreleri içinde kayıtlarını yaptırmaları gerekmektedir. 

Kayıtlanmalar E-kayıt ve Şahsen Başvuru şeklinde yapılabilmektedir.

İlan tarihleri içerisinde kaydını yaptırmayan öğrenciler kayıt haklarını kaybetmektedirler.

Ön Kayıt işlemleriniz için duyurular sayfamızı takip etmenizi rica ederiz.

 

E-Kayıt: 29 Ağustos - 02 Eylül 2020

2020-2021 Eğitim- Öğretim döneminde Üniversitemize ÖSYS ile yerleşen ve sağlık raporu istenen bölümler dışındaki tüm öğrenciler, https://www.turkiye.gov.tr/ web sitesi üzerinden elektronik ortamda “E-Kayıt” işlemini yapabileceklerdir.

 

Şahsen Kayıt:

E-Kayıt yaptıramayan veya e-kayıt işlemini tamamlayamayan öğrencilerimizin ise 31 Ağustos - 04 Eylül 2020 tarihlerinde üniversitemize şahsen başvurarak kayıtlarını yaptırmaları gerekmektedir. Üniversitemize şahsen gelerek kayıt yaptırabilmek için kayıtta teslim edilecek tüm belge ve formların, doğru ve eksiksiz hazırlanması gereklidir.

 

Yeterlilik Sınavları:

Üniversitemizde yerleştirildiğiniz Programa ve Hazırlık okuma talebinize istinaden Dil yeterlilik sınavına girmeniz gerekmektedir. Yeni kayıt yaptıran öğrencilerin İngilizce dil yeterliği Yabancı Diller Yüksekokulu, Arapça dil yeterliği ise İslami İlimler Fakültesi tarafından ölçülür.

İngilizce Hazırlık Sınıfı Seviye Tespit Sınavı (STS): 07 Eylül 2020

İngilizce Hazırlık Sınıfı Yeterlik Sınavı (Celebi Proficiency Test-CPT): 09 Eylül 2020

Arapça Hazırlık Sınıfı Yeterlik Sınavı: 18 Eylül 2020

 

Muafiyet Sınavları:

Üniversite Senatosunun belirlediği ilkeler çerçevesinde, Lisans Programları’nın ilk iki yarıyılında bulunan serinin ilk derslerinin muafiyet sınavları yapılır. Türk Dili dersi ve Atatürk İlkeleri Ve İnkılap Tarihi dersinin muafiyet sınavları 22 Eylül 2020, Temel Bilgi Teknolojileri dersi ve Akademik İngilizce dersinin muafiyet sınavları 23 Eylül 2020 tarihinde yapılacaktır.

 

Akademik Kayıt: 14- 18 Eylül 2020

Üniversiteye kayıt işlemini tamamlayan ve dil yeterliğini kanıtlayan öğrencilerin yerleştikleri programa, ilgili yarıyıl ve devam eden her yarıyıl için UBS üzerinden Öğrenci Bilgi Sistemi-Kayıtlanma işlemleri sayfasından ders kayıtlarını yaptırmaları gerekir.İLETİŞİM

Adres : Balatçık Mahallesi Havaalanı Şosesi No:33/2 Balatçık 35620 Çiğli İZMİR
E-Posta : kurumsaliletisim    ikcu.edu.tr
Telefon : +90(232) 329 35 35
Fax : +90(232) 386 08 88

SOSYAL MEDYA

İLETİŞİM FORMU